AKTUALNOŚCI

11 kwietnia 2021

UCZENNICA ZESPOŁU SZKÓŁ USŁUGOWYCH PODBIJA SERCA JURY OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU!

Ponownie udowadniamy, że Zespół Szkół Usługowych to szkoła dla ludzi z pasją. Odnosimy kolejne sukcesy.
Bardzo zależało nam aby reaktywować zawód technika przemysłu mody. Dopięliśmy swego. W klasach mody kształcą się osoby, które wiążą swoją przyszłość ze światem mody.   Są świadome swojej pasji i dlatego potrafią zdefiniować swoje indywidualne cele, aby stać się kimś więcej w wybranym przez siebie zawodzie i osiągnąć o wiele więcej na co dzień.  To one tworzą kreacje, cechujące się smakiem i wyczuciem proporcji. W umiejętny sposób łączą detale.  Bawią się zarówno kolorem jak i fakturą.
 

9 kwietnia 2021

TECHNIK FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW - nowy kierunek w ZSU!!!

Masz sokole oko i duszę artysty, ze spaceru z psem wracasz z kilkudziesięcioma nowymi fotkami na swoim smartfonie, na większości zdjęć znajdujesz coś, co chciałbyś poprawić w programie graficznym, marzy Ci się najnowsza lustrzanka, nie boisz się żadnego wyzwania... TEN ZAWÓD JEST DLA CIEBIE!

9 kwietnia 2021

Drogi Ósmoklasisto!

Niebawem ważny moment w Twoim życiu – wybór szkoły średniej. Przyszedł czas na ocenę swoich predyspozycji i umiejętności. Pomyśl, co lubisz robić, jak widzisz swoją przyszłość i kim chciałbyś zostać.
W życiu zawodowym każdego człowieka najważniejszym czynnikiem jest podążanie za pasją, entuzjazm i zaangażowanie. Może właśnie w naszej szkole znajdziesz zawód, który łączy się z Twoimi zainteresowaniami. Rób, co lubisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować!

31 marca 2021

WYNIKI REGIONALNEGO ETAPU KONKURSU „NAJSPRAWNIEJSZY W ZAWODZIE - 2021” W KATEGORII CUKIERNIK

Konkurs odbył się online 23.03.2021r., uczestniczyli w nim uczniowie z klasy 3c Branżowej Szkoły I stopnia kształcący się w zawodzie cukiernik.

Celem konkursu było:

  • wyłonienie reprezentantów do etapu wojewódzkiego konkursu, którego organizatoremjest Wielkopolska Wojewódzka Komenda OHP w Poznaniu,
  • stworzenie uczniom kończącym cykl kształcenia, możliwości sprawdzenia poziomu ich przygotowania do egzaminów kwalifikacyjnych,
  • rozwijanie i doskonalenie zdolności manualno - technicznych, kształtowanie wyobraźni, wyrabianie takich cech jak: samodzielność, wytrwałość, pracowitość, rzetelność oraz zachowań współzawodnictwa, a także umiejętności łączenia wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi,
  • motywowanie do dalszej nauki i rozwoju zawodowego.
29 marca 2021

Komunikat - 29.03.2021 r.

Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju i konieczność zahamowania pandemii konieczne jest wprowadzenie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych

Praktyczna nauka zawodu i młodociani pracownicy

Do 11 kwietnia br. ograniczona będzie praktyczna nauka zawodu organizowana przez szkoły i placówki prowadzące kształcenie zawodowe. Zajęcia z zakresu praktycznej nauki zawodu, w tym zajęcia w formach kursowych, będą prowadzone zdalnie – o ile z programu nauczania wynika taka możliwość.

Ponadto do 11 kwietnia br. młodociani pracownicy z branżowych szkół I stopnia nie będą mieli organizowanych zajęć praktycznych u pracodawców. Pracodawca jest zobowiązany zwolnić młodocianego pracownika z obowiązku świadczenia pracy.

Rozporządzenie wchodzi w życie 29 marca 2021 r.
Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
(Rozporządzenie czeka na publikację w Dzienniku Ustaw).

1234

PARTNERZY

 
klasy patronackie w zawodzie: technik żywienia i usług
gastronomicznych,
kucharz, kelner

    

klasa patronacka w zawodzie:
technik usług fryzjerskich, fryzjer
 
klasy patronackie w zawodach: technik reklamy,
technik fotografii i multimediów